Polska +48 503 764 364

Oferta

Od 2004 roku wspieram osoby w rozwiązywaniu problemów oraz poprawie jakości życia oraz efektywności osobistej.

Life coaching – by podnieść jakość życia

Dla kogo przeznaczony jest life coaching? W zasadzie dla każdego, kto pragnie zmian w swoim życiu. Cykl spotkań pozwala na wyznaczenie osiągalnego i ważnego dla jednostki celu, a następnie odnalezieniu w niej zasobów, które pozwalają ten cel osiągnąć. Co ważne, coach w całym procesie towarzyszy klientowi – nie podaje gotowych rozwiązań oraz nie podsuwa rad. Za pomocą indywidualnie dobranych narzędzi coachingowych prowadzi klienta poprzez cały proces i tym samym pomaga mu w stworzeniu planu działania oraz wybrania odpowiednich sposobów realizacji. Dzięki life coachingowi klient może pracować nad wzrostem poczucia własnej wartości, wyznaczać cele osobiste, zadbać o wzrost samoświadomości i pewności siebie.

Podejście

Kluczowe w pracy rozwojowej jest całościowe i empatyczne podejście do pracy.

W coachingu kładę nacisk na otwartą komunikację oraz elastyczność w dialogu z klientem.

Coaching rozumiem jako proces aktywacji własnych zasobów (o których często zapominamy skoncentrowani na emocjach związanych z ograniczającą nas sytuacją).

Jednocześnie jako trener efektywności osobistej aktywni propnuję ćwiczenia wzmacniające Twoje zasoby.

Specjalizacja

Szkolenia i wartsztaty z obszarów:

  • Poprawa efektywności osobistej w życiu codziennym, w pracy (np. punkutalność, planowanie celów, emocje)
  • Radzenie sobie z syutacjami kryzysowymi – zapobieganie byciu samemu w trudnych sytuacjach oraz wypracowanie wzmocenia własne odproności psychicznej
  • Wzmocenie poczycia własnej wartości i kompetencji
  • Zmiana ograniczających przekonań
  • Rozwiązywanie sytuacji konfliktowych
  • Lepsza komunikacja w pracy, w domu, z bliskimi
  • Radzenie sobie z utratą (pracy, partnera, przyjaciół, zdrowia) tzw. praca ze stratą.
  • Zmiana stylu myślenia np. zamiast być zbyt ogólną/szczegółową osobą.
Indywidualny coaching osobisty

Spotkania realne lub online – czas od 60 do 90 minut.

Szeroki zakres tematów obejmujących wsparcie w realizacji określonych przez Ciebie celów. Może obejmować obszar zawodowy (jeśli jest to związane z Twoją własną inwestycją). Jeśli firma wysyła Cię na coaching to zapraszam do współpracy w ramach coachingu biznesowego.

Coaching kryzysowy – coaching interwencyjny

Sytuacje kryzysowe obejmują sytuacje nagłych konflitków w pracy, w domu, w życiu osobistym z bliskimi i przyjaciółmi. To zazwyczaj są niespodziewane wydarzenia jak np. utrata pracy, awansu; utrata zdrowia, bankructwo; rozwód, sepracja, układanie sobie perspektywy życia po rozwodzie. Często wiemy, że one będą miały miejsce a jednak je od siebie odpychamy, aż jednak się dzieją i nas zaskakują. Często również są jednak przytrafiają się nam jako coś przewidzianego z czym musisz się mierzyć.

Celem coachingu interwencyjnego – coaching kryzysowego jest przede wszystkim dać Ci wsparcie w tej trudnej sytuacji – jeśli tego wymagają okoliczność może to obejmować rekomednację korzystania ze wsparcia profesjonalistów (np. psychoterapeuty – np. praca z żałobą czy nawet psychiatry – najpierw należy opanować stan psychiczny a potem pracować). Dlaczego o tym piszę – bo najważniejsze jest Twoje bezpieczeństwo i to czy jesteś w dobry rękach. Coaching jest wspaniałą metodą pracy, jednak nie zastąpi wielu obszarów specjalistycznego wsparcia w trudnych sytuacjach. Wiem i umiem rozpoznać kiedy należy korzystać z innych metod pracy niż coaching, aby Cię wesprzeć. To część kodeksy etycznego coacha jakim się kieruję.

Jednocześnie odbyłem szkolenia oraz szkolę w zakresie pracy ze stratą oraz neutralizowania traum. Jako aktywny negocjator, mediator mam doświadczenie w radzeniu sobie w sytuacjach kryzysowych. To pozwala wspierać Cię poprzez aktywną pracę coachingową w szybkim opanowaniu (pozytywny cel: opanować sytuację kryzysową i skoncentrować się na jej rozwiązaniu lub minimalizacji kosztów i strat).

Coaching kariery

Każdy w dzisiejszych czasach zwraca uwagę na swój rozwój zawodowy. Rozwój kariery możemy realizować samodzielnie jednak czasem, gdy mamy poczucie, że utkneliśmy gdzieś w naszej pracy, czujemy się wypaleni (zanim będzie za późno), wtedy warto skorzystać z tzw. coachingu kariery. Nie jest to doradztwo zawodowe (tym się nie zajmuję).
Jeśli realizujesz aktywność zawodową która nie satysfakcjonuje cię – zazwyczaj klienci poznają to po tym, że odczuwają deficyt w jednym z tych obszarów:
finanse, atmosfera w pracy, ambicje osobiste, nabywanie nowych umiejętności (tzw. nie rozwija się w pracy).

Zapraszam do Ciebie na mój indywidualny program Ścieżki Życia, który jest pakietem coachingowym pozwalającym właśnie na uporządkowanie swoich działań, celów jakie realizujesz zawodowo. Szczególnie dobrze się sprawdza, gdy zajmujesz się kilkoma aktywnościami i chcesz dokonać wyborów a nie masz pewności na czym się skoncentrować.